Wczytuję dane...
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 21 dni

Pojemnik 120L wykonany z blachy ocynk na kółkach

UWAGA - JEDYNE DOSTĘPNE
METALOWE POJEMNIKI NA POPIOŁY wg.NORMY EN-840

Nowe wymagania , dotyczące poziomów odzysku wymuszają segregowanie odpadów na większą ilość frakcji  I osiągnięcie określonych poziomów odzysku.
Plastik , szkło, makulatura , bio i odpady zmieszane , właśnie cena odpadów zmieszanych na RIPOK-ach ( Wysypiskach ) jest najwyższa . Najprostszym sposobem na znaczące obniżenie wagi odpadów zmieszanych , przy jednoczesnym osiągnięciu oczekiwanych % odzysku , jest wyseparowanie popiołów z palenisk domowych, które w większości Polskich domostw, wysypywane są do pojemników na odpady zmieszane.
Pojemniki na odpady zmieszane wykonane są z tworzywa sztucznego PEHD i spełniają ściśle określone wymagania normy EN-840 , spełniają również normy wytrzymałościowe wybite na górnej części pojemnika, które określają ładowność kosza plastikowego 120 litrowego na maksymalnie obciążenie 60 kg.

Natomiast waga 120 L suchego popiołu to ok.120 kg. Pojemniki plastikowe nie wytrzymują takiego obciążenia, niszczą się uchwyty zaczepowe, pękają korpusy , pojemniki często palą się . Zerwanie się plastikowego pojemnika pełnego popiołu podczas opróżniania, może być przyczyną np. groźnego wypadku w pracy.
Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, wdrożyliśmy do produkcji jedyny metalowy pojemnik spełniający wymagania normy o podniesionej wytrzymałości do 250 kg.